Başkan Can'dan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Ceyhan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Can, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Can, öğrencilere başarı dilediği mesajında, "Uzun bir yaz tatilinin ardından başlayacak olan 2018-2019 yeni eğitim öğretim yılının hayırlar getirmesini temenni ediyorum" dedi.

Bir ülke için yapılacak en önemli yatırımın insana olacağının altını çizen Can, "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilir, onlara ne kadar çok imkanlar sunabilirsek ülkemizin geleceği o kadar parlak olacaktır. Güçlü ve kalkınmış bir ülkenin yolu da eğitimden geçmektedir. Eğitim, toplumsal yaşamımızın şekillendirilmesinde, geleceğe yönelik adımlarımızın belirlenmesinde vazgeçilmez öğedir. Okullarımız da bu eğitimin alındığı en önemli mekanlardır" diye konuştu.

Eğitimin temel hedefinin; ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, fikri hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesi olduğunu vurgulayan Can; "Yeni nesli vatanına, milletine, en önemlisi kendilerine yararlı birey olarak yetiştirmek bizlerin temel görevi. Bu konuda gerek velilerimizin gerek işini büyük bir özveriyle yapan mesleğine aşk ile bağlı olan öğretmenlerimizin ve tüm eğitim camiasının, öğrencilerimizin bu konuda üzerine düşeni layıkıyla yerine getireceklerine inancım tamdır. Bu vesile ile yeni eğitim öğretim yılının toplumumuza hayırlar getirmesini temenni ediyor, öğrencilere başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.