CTO'da "7020 sayılı SGK alacakların yeniden yapılandırılması ve SGK Teşvikleri" anlatıldı

SGK Merkez Müdür Vekili Mahmut Bülbül, borçların yeniden yapılandırılması ile ilgili mükelleflere ortak çağrıda bulunarak fırsatı değerlendirin dedi.

Ceyhan Ticaret Odası ile Adana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Ceyhan Temsilciliği ve SGK tarafından ortaklaşa düzenlenen "7020 sayılı SGK alacakların yeniden yapılandırılması hakkındaki kanun" ile ilgili bilgilendirme toplantısı 15 Haziran 2017 Perşembe günü 10.30'da düzenlendi. Ceyhan Ticaret Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya SGK Merkez Müdür Vekili Mahmut Bülbül SGK Şefi Ömer Kabaklı ve SGK Şefi Gizem Neli konuşmacı olarak katıldılar.

Adana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Ceyhan Temsilcisi Ersin Erol, "Bildiğiniz gibi 7020 sayılı yasa, 7636 sayılı yasadan sonra tamamlanmak üzere çıkartılmış bir yasadır. 7636 sayılı yasanın eksikliklerini gidermek amacıyla çıkan bu yasanın çıkması mükelleflerimiz açısından çok iyi olduğunu düşünüyorum. Bu güne kadar borçlarını ödeyemeyen mükelleflerimizin yeni bir imkana kavuşarak bu geçmiş aylardaki 7636 sayılı yasadan sonraki dönemden 31 Temmuza kadar olan zaman dilimindeki borçların yapılandırılması konusunda yeni bir imkan verildi. Bunun dışında çok geniş kapsamlı bir af olduğu için mükelleflerimiz için bu yapılandırmanın çok büyük bir fırsat olduğunu belirtmek istiyorum. Su parasından tutun da çiftçinin elektrik parasına, trafik cezalarına kadar çok geniş bir yelpazede af uygulaması var. Bu fırsatın çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Bu günkü toplantıda bu bakımdan çok önemlidir. Ceyhan Ticaret Odamıza bu konuda göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı da teşekkür etmek isterim" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından SGK Merkez Müdür Vekili Mahmut Bülbül SGK Şefi Ömer Kabaklı ve SGK Şefi Gizem Neli, katılımcılara sine vizyon destekli olarak lsquo;7020 sayılı SGK alacakların yeniden yapılandırılması hakkındaki kanun' ile ilgili sine vizyon destekli olarak detaylı bilgiler verdiler. Ceyhan Ticaret Odası ile Adana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Ceyhan Temsilciliği ve SGK tarafından ortaklaşa düzenlenen lsquo;7020 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkındaki kanun' ile ilgili bilgilendirme toplantısına SGK Merkez Müdür Vekili Mahmut Bülbül SGK Şefi Ömer Kabaklı ve SGK Şefi Gizem Neli, CTO Yönetim Kurulu Üyesi Halil Eygi, Adana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Ceyhan Temsilcisi Ersin Erol, Mali müşavirler, iş adamları ve davetliler katıldılar.