BELARUS ULUSLARARASI YATIRIM KONFERANSI

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Belarus Ticaret ve Sanayi Odası (BelCCI) ve EUROCHAMBERS işbirliğinde 05 Aralık 2013 tarihinde Minsk'de “Belarus Yatırım Potansiyeli ve Fırsatları” konulu Uluslararası Yatırım Konferansı gerçekleştirileceği bildirilmiştir. Söz konusu konferans ile East Invest Projesi (http://www.east-invest.eu/) çerçevesinde Belarus'u cazip bir yatırım yeri olarak tanıtmak ve Belarus'un kilit roldeki ekonomik sektörlerinde Avrupa yatırımlarını teşvik etmenin amaçlandığı belirtilmiştir.

Yazıda devamla, yatırımcı arayışında olan Belarus şirketlerinin, East Invest web sitesinde yatırım profillerini kayıt ettikleri belirtilerek, söz konusu profillerehttp://www.east-invest.eu/en/Investment-Promotionadresindeki online katalogdan ulaşılabileceği ifade edilmiştir. Ayrıca, Belarus ile işbirliği konusunda ilgilenen yabancı şirketlerin konferansa katılım için aynı web sitesinden yararlanabileceği bildirilmiştir.

Yazıda ayrıca, Konferans boyunca Belarus şirketleri tarafından bilgi ve iletişim teknolojileri, tekstil, ulaştırma, lojistik, alternatif enerji, endüstriyel tarım ve sürdürülebilir inşaat sektörlerindeki iş fırsatları hakkında bilgi verileceği vurgulanmıştır.

Bu çerçevede, Konferansa katılım ile ilgili her türlü soru için Belarus Ticaret ve Sanayi Odası (BelCCI) Uluslararası Programlar ve Projeler Sektörü ile (Telefon: +37517237-79-66, +37517284-74-22 E-mail:vide@cci.bywebsite:http://www.cci.by/.) iletişime geçilebilmektedir.

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla,

EK Dosyalar