TÜRKİYE-ETİYOPYA 7.DÖNEM KEK TOPLANTISI

Ekonomi Bakanlığı'ndan TOBB'ne gelen yazıda, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci ile Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal'ın 28-29 Aralık 2016 tarihlerinde Etiyopya ve Cibuti'ye yönelik bir resmi ziyaret gerçekleştirecekleri iletmekte olup, ziyaret vesilesi ile Türkiye-Etiyopya 7. Dönem Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı ile Türkiye-Cibuti 3. Dönem Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı düzenleneceği belirtilmektedir.

Daha önce 26-28 Kasım 2016 tarihlerinde Cibuti'de gerçekleştirilmesi planlanan ve 29 Aralık 2016 tarihine ertelenen Türkiye-Cibuti 3. Dönem Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı'nda gündeme getirilmesi amacıyla Cibuti ile ticari ve ekonomik ilişkilere dair görüş ve önerileriniz talep edilmiştir.

Türkiye-Etiyopya 7. Dönem Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı'nda gündeme getirilmesi amacıyla, Etiyopya ile ticari ve ekonomik ilişkilerin arttırılmasına yönelik işbirliği imkanları, öncelik verilecek sektörler, ticaretin geliştirilmesi için öneriler, ikili ilişkilerde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri ile söz konusu toplantı salonunda imzalanacak Tutanakta yer alması talep edilen metin önerilerinizin en geç 19 Aralık 2016 tarihine kadar TOBB'ne (E-posta: gorkem.karabeyoglu@tobb.org.tr) iletilmesi gerekmektedir.

İlgili üyelerimize duyurulur.

EK Dosyalar