Ceyhan Ticaret Odası, Osmaniye TSO Başkan Yardımcısı Hasan Ersoy'un oda binasında adının verildiği toplantı salonunun açılışı ve kınama toplantısına katıldı.

Uğradığı hain saldırı sonucu hayatını kaybeden Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Ersoy'u anmak ve menfur olayı kınamak gayesiyle düzenlenen toplantıya TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu veCeyhan Ticaret Odası'nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Can, Meclis Başkanı Kasım Önük ve Genel Sekreter Zafer Öz katıldı. Ersoy'un ismi Osmaniye TSO Toplantı Salonu'na verildi.

Türkiye Odalat ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da katıldığı programda yaptığı konuşmada, bu saldırının 1,5 milyon üyeye ve tüm iş dünyasına yapıldığını ifade etti. Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası'nın yalnız olmadığını belirten Hisarcıklıoğlu, "Osmaniyeyi ve hiçbir yeri 3-5 çapulcuya bırakmayız" dedi. İki adalete inandıklarını bildiren Hisarcıklıoğlu, "Bunların birisi Allah'ın adaleti ki mutlaka gerçekleşecektir. İkincisi Türkiye Cumhuriyeti'nun adaleti. Emin olunuz o da tecelli edecektir. Bu dayanışma için hepinize teşekkür ediyorum" diye konuştu. Oda ve borsa camiasında siyaset yapılamayacağına işaret eden ve kimsenin siyasi görüşünün, etnik kökeninin kendilerini ilgilendirmediğini kaydeden TOBB Başkanı, bu acı günde biraraya gelen 3 siyasi parti yöneticilerine de teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu, birlik ve beraberlik muhafaza edildiği sürece her sorunun üstesinden gelineceğine vurgulayarak "Sevdiğimiz kişiyi kaybetmek, hepimizde acı ve hüzne neden olur. Osmaniye yaklaşık 1 aydır bu duyguyla yaşıyor" dedi.

Hasan Ersoy ile uzun yıllara dayalı bir dostluğu bulunduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, bu camia ve ülke ekonomisi için, birlikte emek verdiklerinin altını çizdi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: "Böyle bir dostum olmasından ve onunla bu camia içinde yan yana çalışmış olmaktan, şeref duyuyorum. Hasan kardeşim, görevi başındayken, Osmaniye için çalışırken, alçakça bir saldırıya uğradı. Geride pek çok hayırlı eser bırakarak ebedi aleme intikal etti. Dünya bir imtihan mek acirc;nı. Ebediyete uzanan yolda bir iman sınavı. Mühim olan, bu kısaya süreye sığdırdıklarımız. Ebediyete yolcu ettiğimiz çok değerli Hasan kardeşim, mütevazı, çalışkan ve inançlı bir insandı. Bizler onun çalışma arkadaşları olarak, onun güzel bir mümin olduğuna şahitlik ederiz. Hasan Ersoy kardeşimiz, Osmaniye sevdalısıydı. Bu hayata pek çok eser ve hizmet bıraktı. Zaten önemli olan hayırlı bir ömür sürmek, hayırlı işler bırakabilmek. Bunu yapabilirsek ne mutlu bize. Hasan kardeşim de bu anlamda inşallah kazananlardan oldu. Hayırlı bir ömür sürüp, geride pek çok hayırlı iş ve hayırlı evlatlar bıraktı. Hayırla yad edilen bir isim bıraktı. Tüm bunlar inşallah kıyamete kadar hem kendisine, hem ailesine manevi kazanç olmaya devam edecek. Bizlerde, gök kubede bıraktığı güzel sedalarla, onu hep, hayırla yad edeceğiz. Şimdi burada, ahde vefa anlayışıyla onun kıymetli hatırasını yaşatmak üzere, bu salona isminin verilmesinde emeği geçenlere, başta Oda Başkanımız Devrim Murat Aksoy olmak üzere teşekkür ediyorum."