Ceyhan Ticaret Odası AGRİTECHNİCA 2017 Fuarı'nda

er 2 yılda bir Almanya'nın Honnover kentinde düzenlenen Agritechnica Uluslar arası Tarım Makinaları fuarına Ceyhan Ticaret Odası'da KOSGEB Destekli Yurt Dışı İş Gezisi düzenleyerek katılım sağladı. CTO'dan katılım sağlayan heyet, Yurt Dışı İş gezisi kapsamında yabancı firmalarla fuar dışında da ikili iş görüşmesi yapma şansını yakaladı. Aynı Kapsamda MÜSİAD Yöneticileri ile görüşmeler gerçekleşti.

394,000 m2 kurulu alanda düzenlenen Avrupa'nın en büyük tarımsal mekanizasyon fuarı olan Agritechnica 2017, 12 - 18 Kasım 2017 tarihlerinde Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenmiş olup 53 ülkeden yaklaşık 2.800 firma yeni ürünlerini sergilemiştir. 500 bin ziyaretçinin katılımı ile gerçekleşmiştir. Yabancı ülke katılımının %60 oranına ulaştığı ve Türkiye'den 118 firmanın stant açarak katılım sağladığı Agritechnica 2017 Fuarı'nda 124 ülkeden 500.000 ziyaretçinin katılımıyla Hannover Expo Center'de gerçekleşti.

Türkiye'den 118 firma fuarda stant kurarak ülkemizi Almanya'da temsil etti. Römorkdan biçerdöverlere kadar son teknoloji binlerce ürünün sergilendiği fuara 4 günde 450.000-500.000 insanın ziyaret ettiği açıklandı.

Ceyhan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ve Tarım makinası imalatı yapan firmalar İş Gezisi kapsamında Fuara ayrılan zaman çerçevesinde bütün firmaları ziyaret edip kapasite gelişimine katkıda bulunacak dökümanları elde etme şansı buldular. Ayrıca Fuar alanında B2B görüşmeleri gerçekleştirildi.

Fuar gezisi ile ilgili açıklama yapan Ceyhan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dinçer Dinç : " Organizasyon, tarım sektörüne ait tüm yenilikleri ve öncü teknolojileri sunarak; çözüm üreten ve benzeri bulunmayan bir platform oluşturmaktadır. Uluslararası teknik tarım sektörünün buluşma noktası konumundaki fuarda binlerce firma ürünlerini sergileme fırsatını yakalamıştır. 2015 yılında düzenlenen Agritechnica Fuarı'na yine kalabalık bir heyetle katılmıştık. Dünyanın en büyük Tarım Makinaları Fuarı AGRİTECHNİCA'ya tekrar Ceyhan Ticaret Odası Yönetimi ve Tarım makinası üretici firmalarımız ile katılarak üyelerimizin yeni teknolojileri görmelerine aracı olduk. CTO olarak üyelerimizi her yıl minimum 1 Yurt Dışı İş Gezisi düzenlemekteyiz ve bunun sürekliliği için çalışıyoruz."dedi.