VALİ DEMİRTAŞ'DAN CTO ZİYARETİ

Adana Valisi Mahmut Demirtaş Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can'ı ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek bölge ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

CTO Başkanı Şeref Can ve yönetim kurulu üyeleri, Vali Mahmut Demirtaş'a, özellikle enerji yatırımlarıyla dikkat çeken Ceyhan'ın ekonomik potansiyeli ve planlanan yeni yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Vali Demirtaş, Ceyhan'ın ekonomik açıdan hak ettiği konuma ulaşması ve yeni yatırımlarla buluşması için ellerinden gelen gayreti göstermeye devam edeceklerini söyledi.Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi, kömür tesisleri ve bölgedeki limanlar hakkında Vali Demirtaş'a CTO Başkanı Şeref Can tarafından brifing verildi.


COSB'NİN ALT YAPI ÇALIŞMALARINA BAŞLANACAK


Ceyhan Organize Sanayi Bölgesinin (COSB) alt yapı çalışmalarına yakın zamanda başlanacağının müjdesini veren Vali Demirtaş "Ceyhan organize sanayi bölgesi projesi Adana'nın ve Ceyhan'ın geleceği açısından oldukça önemli. Bu yüzden COSB projesinin yakın zamanda hayata geçmesi için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Bu yıl içerisinde alt yapı çalışmalarını başlatacağız" şeklinde konuştu.


CTO Başkanı Şeref Can Vali Demirtaş'a, kömür sahalarının çok dağınık olduğu nedeniyle bölge halkının rahatsızlık duyduğunu iletti.


Sinevizyon aracılığı ile Vali Demirtaş'a bölge hakkında bilgi verildiği toplantıda Demirtaş, Kömürciler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması fikri ve limanlar hakkında CTO yönetiminden detaylı bir dosya istedi.


Toplantının ardından Vali Demirtaş'a CTO Yönetim Kurulu adına Başkan Can tarafından tablo hediye edildi.