TOBB AKDENIZ BÖLGE ODA BORSA TOPLANTISI CTO'NUN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ.

AKDENİZ Bölge Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Bölge'deki oda ve borsaların başkanları ve genel sekreterlerini bir araya getiren etkinlikte istişarede bulunuldu.

Toplantıya Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref CAN, Genel Sekreter Zafer ÖZ, Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Memici GÜLEÇYÜZ ve Genel Sekreter Mahmut ELMA ve bölge Oda ve Borsa Başkan ve genel sekreterleri katıldı.

Özellikle son 6 ayda gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin bilgilendirmelerde bulunan toplantıda TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların üyeleri için yapılan çalışmaların iyi anlatılması gerektiğinin üzerinde durdu.

Toplantıda ekonomideki gelişmelere ilişkin geniş bir sunum yapılırken, Hisarcıklıoğlu son dönemde özel sektör için neler istediklerine, nelerin hayata geçtiğine ve değiştiğine dair bilgilendirmede bulundu. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 6 ayda 1 milyon 200 bin istihdam rakamına ulaştıklarının altını çizdi.

Büyüme rakamlarının sevindirici olduğuna işaret eden TOBB Başkanı, yılsonuna kadar da bu yüksek büyümenin devam edeceğine inandıklarını bildirdi. Hisarcıklıoğlu, yatırımları artırmaların gerektiğini de sözlerine ekledi. Toplantıda ayrıca meclis üyeleri arasında yapılan anket sonuçları değerlendirildi.

Yaklaşık 2 saat süren toplantı topluca çekilen resimlerin ardından son buldu.