Başkan CAN'DAN 19 Mayıs Mesajı

Başkan Can mesajında şunları kaydetti ; "Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda, ilk ve en anlamlı adımı oluşturan, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 'da çıkarak, Yüce Türk Milletinin sonsuza kadar bağımsızlığı için, kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 98. yıldönümünü, "Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" coşkusu içinde, milletimizin tüm bireyleriyle kenetlenerek kutluyoruz.19 Mayıs 1919, kurtuluş mücadelemizin ilk adımının atıldığı gün olarak tarih sayfalarına altına harflerle kazınmıştır. Bir millet küllerinden yeniden doğarak tüm dünyanın saygı duyduğu bir yapıya 19 Mayıs'ta atılan o ilk adımla kavuşmuştur. 19 Mayıs'ta, Ata'mız Samsun'a çıkarak, ilk ateşi yakmış, milletimiz de esarete karşı direneceğini, yok olmayacağını kararlılıkla ortaya koymuştur.
19 Mayıs'ta başlayan bu hareket Cumhuriyetin ilanıyla başarıyla noktalanırken Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz" diyerek 19 Mayıs'ı yarınlarımızın teminatı olan gençlerimize armağan ederek ölümsüzleştirmiştir.

Başkan Can yaptığı açıklamada "Gençlerimizin geleceğe emin adımlarla ve toplumsal faydalarımızı dikkate alarak, ailesine ve ülkesine yararlı bireyler olarak, yetişmeleri en büyük arzumuzdur. Türk Milleti'nin tüm bireyleri, bu konuda gençlerimize güvenerek, geleceğe umutla bakmaktadır.

Bu duygularla, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı"nı ve Gençlik Haftasını içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.