CTO, TÜYAP Adana Fuarcılık tarafından düzenlenen "Uluslararası Adana Tarım Fuarı 2016" Açılışına katıldı

Tüyap Fuarcılık tarafından Adana Uluslararası Tarım Fuarı ile Adana Sera Bahçe Fuarı, 16 Kasım 2016'da eşzamanlı olarak yapıldı.

TÜYAP Adana Fuarcılık tarafından düzenlenen "Uluslararası Adana Tarım Fuarı 2016" açılışına Ceyhan Ticaret Odası'nı temsilen CTO Başkanı Şeref Can katıldı.

Başkan Can, Çukurova'yı, Türkiye'nin dört bir yanından gelen çiftçiler ile tarımsal kuruluşların temsilcilerine tanıtmak için büyük bir fırsat olduğunu ifade ederken, yeni üretim teknolojilerini takip etmek amacı ile fuara katılımın çok yoğun olduğunun da altını çizdi. Her yıl yurtdışında düzenlenen Tarım Makinaları Fuarlarına CTO Heyeti olarak katıldıklarını söyleyen Başkan, Adana Tarım Fuarı'nın da artık Uluslararası bir fuar olmasından gurur duyduklarını ve temennilerinin bu fuarın dünyanın takip ettiği fuarlar arasında yer alması olduğunu ifade etti.

9 ülkeden 150 işadamının yeni iş bağlantıları yapmak için katıldığı fuara ayrıca KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu'nun iş adamlarından oluşan bir heyet ile katılmıştır.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü başta olmak üzere kent bürokrasisini, Gıda, Tarım, Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerini, Türkiye'nin dört bir yanından gelen tarımla ilgili oda, dernek ve tarım alanında üretim yapan özel kuruluşların temsilcilerini bir araya getiren fuar, büyük ilgi gördü.

Bu yıl 10.su düzenlenen Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı'na, her yıl olduğu gibi Ceyhan Ticaret Odası Üyeleri de stant açtı. Stant açan üyeleri stantlarında ziyaret eden Başkan Can Ceyhanlı firmaları fuarlarda görmekten onur duyduklarını ifade etti.