TİCARET ODASI - İŞKUR İŞBİRLİОİNDE YENİ MESLEK KURSLARI BAŞARISI

Ceyhan Ticaret Odası ile İŞKUR Adana İl Müdürlüğü arasında İŞKUR Özel Politika Gerektiren Kişi ve Gruplara Yönelik Mesleki Eğitim Kursları protokolü imzalandı.

Çalışma ve İş Kurumu Politika Gerektiren Kişi ve Gruplara Yönelik Mesleki Eğitim Kursları Hibe Programına proje başvurusu yapan Ceyhan Ticaret Odası İŞKUR tarafından hibe desteği almaya hak kazandı. Proje bölgedeki işsiz ve vasıfsız kişilerin belgelendirilmesini ve istihdam edilmesini kapsamakta olup bölgede de bir sinerji oluşturmasını hedeflemektedir.

Bugüne kadar binlerce kişinin eğitim gördüğü işgücü kurslarını hayata geçirdiklerine işaret eden MEYDAN, inanıyorum ki CTO ile yaptığımız bu tür projelerin işsizlikle savaş konusunda önem arz ettiğini, eğitimli ve kalifiye eleman yetiştirmenin de sektörler açısından önemli olduğuna dikkat çekti. Adana İŞKUR Hizmet Binası'nda düzenlenen işbirliği protokolü ile işsiz gençler 3 meslek dalında eğitilecek.

İŞKUR ile iyi ilişkilerinin sürekli devam ettiğini belirten CTO Yönetim Kurulu Başkanı Şeref CAN imzalanan "Özel Politika Gerektiren Kişi ve Gruplara Yönelik Mesleki Eğitim Kursları" protokolü hakkında bilgi verdi. CAN; Yaptığımız bu protokol İŞKUR ile CTO arasında imzalanan 2016 ilk protokolü olmuştur. Bu kurslarımızın hem nitelikli insan ihtiyacının karşılanmasın da fayda sağlayacağına, hem de ilçemizde işsizliği en aza indirgemesi ve ekonomik gelişmenin sağlanmasında çözüm getireceğine inandığını belirtti. Bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen hiçbir kişi ve kurum ayırt etmeksizin istihdam hedefleyen tüm çalışmaların yanında olan İŞKUR İl Müdürümüz Haşim MEYDAN'A teşekkür ediyor, Ceyhan'ımıza hayırlı olmasını diliyorum ifadelerini kullandı.