VALİ DEMİRTAŞ CEYHAN OSB'DE

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy, Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, CTO Başkanı Şeref Can ve Meclis Başkanı Mehmet Ali Toptaş, Ceyhan Ticaret Odası tarafından yürütülen ve bölgenin lokomotifi olacak CEYHAN OSB alanında incelemelerde bulundular.

Başkan Can, göreve geldikleri ilk günden itibaren OSB için yaptıkları çalışmalar ve Bakanlığın onayından sonra izleyecekleri yol haritası hakkında Vali Demirtaş'a bilgi verdi. Başkan Can, Türkiye'nin çeşitli illerindeki Organize Sanayi Bölgelerinin, yatırım ve istihdam merkezleri özellikleri ile ekonomik kalkınmanın en önemli anahtarları olduğuna dikkat çekti. Ceyhan OSB'nin bulunduğu konum itibari ile Ceyhan Enerji İhtisas ve Endüstri Bölgesi'ne yakınlığı, Bölgenin hem lokomotifi hem de "ENERJİDE DÜNYAYA AÇILAN KAPISI' rdquo; olarak da tanımlanan OSB'nin, Ceyhan'ın yanı sıra Adana, bölge ve ülke ekonomisine çok önemli katkılar sunacağını ifade etti.

Başkan Can Ceyhan, Bölge ve ülke için bu denli önem arz eden OSB sürecinde yanlarında olan ve desteklerini esirgemeyen Adana Valiliği, Ceyhan Kaymakamlığı ve Adana Sanayi Odası'na şükranlarını dile getirdi. Ceyhan OSB bölgesinde yapılan incelemeler sonrasında Ceyhan Enerji İhtisas ve Endüstri Bölgesi, BOTAŞ ve İsken Termik Santralleri ziyaret edildi.