CEYHAN TİCARET ODASI'NIN YURT DIŞI AÇILIMLARI DEVAM EDİYOR.

Ceyhan Ticaret Odası'ndan yurt dışı iş gezileri kapsamında, ihracatı artırmak ve çeşitli iş bağlantıları kurmak amacıyla Romanya Köstence'ye Yurt Dışı iş Gezisi düzenlendi.

CTO' nun yurt dışı iş gezileri kapsamında 23 üyesi 25-29 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenen iş gezisi kapsamında ikili iş görüşmeleri yapılarak çeşitli bağlantıların temelleri atıldı.

Ceyhan Ticaret Odası yöneticileri ve üye iş adamlarından oluşan 23 kişilik heyet, yurt dışı ticaret hacimlerini artırmak ve yurt dışındaki ticari ve mesleki faaliyetlerin nasıl yönlendirildiğini ve yurt dışındaki ticaret Odalarının çalışma şekillerini görme ve analiz edilmesini sağlamak amacıyla 25-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Romanya Köstence'ye Yurt Dışı iş Gezisi düzenlendi.

CTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kasım ÖNÜK, Ceyhan, Ceyhan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Halil EYGİ, Meclis Katip Üyesi Yücel KOÇ, Meclis Üyeleri Ali KOŞMAZ'ın katıldığı iş gezisinde başta 2016 EXPOAGROUTIL Tarım ve Gıda fuarı olmak üzere çeşitli kurumlara ziyaret düzenlendi.

Ceyhan Ticaret Odası heyeti; Dobruca Türk İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zeki UYSAL, Köstence Başkonsolosu Ali BOZÇALIŞKAN ve Köstence Ticaret, Sanayi ve Deniz Ticaret Odası Başkanı Mihai DARABAN'ı makamında ziyaret ederek Romanya-Türkiye ekonomik ilişkileri üzerinde durum değerlendirmesi yaptı ve ziyaret sonunda Türkiye'den getirdikleri hediyeleri takdim ettiler.

Köstence Ticaret ve Sanayi Odası, Romanya-Türkiye ekonomik ilişkilerine katkı sağlamak ve yeni iş ilişkileri kurulabilmesi için Türkiye ve Romanya firmalarını ortak bir platformda buluşturarak ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi ve yeni iş bağlantılarının kurulması sağladı.

KOSGEB desteği ile gerçekleştirilen bu iş gezisinin organizasyonunda KOSGEB Uzmanı Beyhan Oya DEMİR, Ceyhan Ticaret Odası Genel Sekreter Yrd. Beyna TURGUT GÜRLER ve JEİTA Turizm temsilcisi Sevil SU bulundu.