SODES "MESLEKİ EĞİTİM KÖPRÜSÜ İLE İSTİHDAMA GEÇİŞ PROJESİ" KAPSAMINDA AŞÇILIK, KAYNAKÇILIK VE TEKSTİL MESLEK KURSLARI BAŞLADI

Adana Valiliği Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında "Mesleki Eğitim Köprüsü ile İstihdama Geçiş" isimli projemiz hibe almaya hak kazanmıştır.

SODES kapsamında kazanılan başarıyla Ceyhan Ticaret Odası bünyesinde bulunan Sürekli Eğitim Merkezimizin kapasitesinin %100 arttırılması hedeflenmektedir. Yeni sınıflar eğitim makine ve araçlarıyla donatılarak, yeni mesleki eğitimlerin verilmesi planlanmaktadır.

Aşçılık, Kaynakçılık ve Tekstil mesleki kursları istihdam garantili olup %50 ile %70 oranında işsizin işe yerleştirilmesi sağlanacaktır.

Proje ortağı olan Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ceyhan İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürlüğü odamızın diğer tüm faaliyetlerinde olduğu gibi bu projemizde de desteklerini esirgememiştir.

Ceyhan Ticaret Odası 2010 yılından bu yana 60 ı geçkin meslek kursu açmış ve 500 aşkın işsizi iş sahibi yapmıştır. Bu çalışmaların daha hızlı ve verimli yapılabilmesi adına hazırladığımız projeler onay görmüş ve görmektedir.

Değerli Ceyhan halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.