TOBB 71. Genel Kurulu Toplandı

Ceyhan Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 71. Genel Kurulu’na katıldı.
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde 2 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen genel kurula, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Grup Başkan vekili Oktay Vural, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, CTO Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Can ,Meclis Başkanı Mehmet Ali Toptaş Genel Kurul Delegesi Nurettin Bozkurt ve Genel Sekreter Zafer Öz, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, kongre üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

TOBB’un 71’inci Mali Genel Kurulu Başbakan Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Vural ve TOBB delegelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, iş dünyasının yeni bir büyüme hikayesi yazmak istediğini bunun için de siyasilerden yeni yapısal reformların elbirliğiyle ve hızla hayata geçirilmesini istediklerini vurguladı.​

Hisarcıklıoğlu, “2015 seçimleri Türkiye’nin yeniden ayağa kalkması için milat olmalı. Haziran’dan sonra önümüzde seçimsiz bir 4 yıl var. Bu fırsatı mutlaka değerlendirmeliyiz. Bu dönem sert tartışmaların geride kaldığı, güçlü reformların dönemi olmalı. Daha özgür ve daha zengin Türkiye için adımlarımızı hızlandırmalıyız” dedi.