CEYHAN DA CTO-İŞKUR İŞBİRLİĞİ İLE ENGELLİ MESLEK KURSLARI

Ceyhan Ticaret Odası ile İş Kur işbirliğiyle engellilere yönelik açılan bilgisayarlı muhasebe, tekstil ve halkla ilişkiler kursuna toplam 30 kişi katıldı. Yaklaşık 4 ay devam edecek olan kurs sonunda kursiyerlere iş istihdamı sağlanacak.

Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje kapsamında açılan kurslarla, Ceyhan'da yaşayan engelli gençlerin istihdam edilebilirliğin arttırılması ve bireylerin bilinçlendirilmesi olduğunu belirtti.

Engelli vatandaşların eğitimine önem verdiklerinin altını çizen Can, şunları söyledi:

"Bu projeyle engellilerin üretimde çalıştırılması yolunun açılması ve nitelik kazandırılması, engellilere verilen değer açısından önem arz ettiği gibi işverenlerin engelli istihdamlarının desteklenmesi bakımından da önemli. Engelli vatandaşlarımıza ulaşarak projeyi anlatıp kurslara katılmalarını sağladık. Kurslar sonunda kursiyerlerimize sertifika verip mesleklerine uygun bir işe yerleştirilmesini sağlayacağız. Kursiyerlerimizin üretime katkı sağlayacaklarına inanıyorum."

Kursa katılan engelli vatandaşlar da kurs sonunda bir işe girmek istediklerini belirterek, emeği geçen yetkililere teşekkür etti.