Hollanda Büyükelçiliği Eko. ve Tic. Bolum Müsteşarı Kelderhuis`un CTO Ziyareti

Hollanda ile Ceyhan arasında ticari ilişkiler arttırılacak

Hollanda Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Bolum Müsteşarı Jeroen Kelderhuis Ceyhan Ticaret Odası’nı ziyaret ederek bölge ekonomisi üzerine görüşmelerde bulundu.

Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, Meclis Başkanı Mehmet Ali Toptaş, oda yönetimi ve Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Memici Güleçyüz ile görüşen Jeroen Kelderhuis, amaçlarının bölgeyi tanımak ve bölgenin önde gelen ticari kuruluşları ile ileriye dönük işbirlikleri kapsamında adım atmak olduğunu söyledi.

Oda ziyaretinden sonra, Botaş İnternatıonal Limited (BIL) ve Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesini gezen Kelderhuis’a Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, Meclis Başkanı M.Ali Toptaş, Genel Sekreter Yrd. Beyna Turgut Gürler ve TOBB Adana Temsilcisi Çukurova Üniversitesi Akademisyeni Doç. Dr. Bahattin Karademir bölgedeki ziyaretler boyunca eşlik etti.

KARŞILIKLI YATIRIM İÇİN ÖNCÜLÜK EDİLECEK

Bölgede incelemelerde bulunan Hollanda Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Bolum Müsteşarı Jeroen Kelderhuis, “Ceyhan bölgesi Elçiliğimiz olarak belirlediğimiz 6 bölgeden biridir. Türkiye-Hollanda arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek yeni yatırımcıları bölgeye getirmek için çalışacağız. Gerek Türkiye’ de Hollandalı yatırımcı, gerek Hollanda’da Türkiyeli yatırımcılarım yatırım yapması ve bölgeye ziyaretleri konusunda çalışacağız. İki ülke arasındaki ekonomik kalkınma kapsamındaki işbirliği çalışmalarını Elçiliğimiz ve bölge STK’ları olarak birlikte yürüteceğiz” dedi.

CAN: CEYHAN ULUSLAR ARASI ÖNEM SARF EDİYOR

Jeroen Kelderhuis ile birlikte Hollanda Büyükelçiliği Temsilcisi Derya Kaplan’ında katıldığı incelemeler sonrasında oda olarak her türlü destek ve işbirliği için çalışma yürüteceklerini ifade eden Ceyhan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Can, “Uluslar arası önem arz eden ilçemizin yatırım alabilmesi için her türlü girişimlerde bulunuyoruz. Biliyoruz ki, uluslararası işbirlikleri geleceğimiz için büyük hassasiyet taşımaktadır. Önceki hizmetlerimiz gibi, bölge halkımızın refahı için ulusal ve uluslar arası boyutta hizmet sunmaya çalışıyoruz” dedi.