Türk-Macar İş Forumu

DEİK’ten alınan bir yazıda, Macaristan Başbakanı ve beraberindeki işadamları heyetinin Türkiye’ye resmi ziyaretleri vesilesiyle, 18 Aralık 2013 Çarşamba günü 13:00-18:00 saatleri arasında, Ankara JW Marriott Hotel’de DEİK ve MÜSİAD işbirliğinde, “Türk-Macar İş Forumu”nun gerçekleştirileceği belirtilmektedir.​

Yazıda devamla, Macaristan ile ticaret hacmimizin son yıllarda hızla artarak geçtiğimiz yılın sonu itibariyle 2 milyar dolara yaklaştığı, ticaretimizin ise %90’ını sanayi ürünlerinin oluşturmakta olduğu ve makine ve aksamları, elektronik ekipmanı, motorlu taşıtların önde gelen ürünler arasında yer aldığı, ayrıca, Orta Avrupa’da bölgesel bir merkez konumunda bulunan Macaristan’ın, Almanya gibi ikili ticaretimizin yüksek olduğu büyük pazarlara yakınlığı ile öne çıktığı bildirilmektedir. Sayın Başbakan’ın ziyareti kapsamında da Macaristan ile Türk işadamlarına yönelik daha uzun süreli ve çok girişli vize uygulamasına geçilmesi çalışmalarına başladığı ifade edilmektedir.
 
Macaristan Başbakanı Sn. Viktor Orban ve TOBB/DEİK Başkanı Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirilecek İş Forumuna katılacak Macar firmaların listesine ve taslak programa sağ panelden ulaşılabilmektedir. Katılım için https://docs.google.com/forms/d/1UyPTzSJCOjV1h9acnpvU793QGGkDJpBxsuXwAh9c6dM/viewform adresinde yer alan formun doldurulması gerekmektedir. 
 

EK Dosyalar