Türk-Meksika İş Konseyi Toplantısı

Meksika Devlet Başkanı Enrique Peña Nieto’nun programındaki değişiklikten ötürü, DEİK/Türk-Meksika İş Konseyi tarafından düzenlenecek olan Türk-Meksika İş Konseyi Toplantısı, 18 Aralık 2013 Çarşamba gününe alınmıştır.

Bu kapsamda; Türk-Meksika İş Konseyi Toplantısı Meksika Devlet Başkanı Enrique Peña Nieto’nun katılımlarıyla 18 Aralık 2013 Çarşamba günü saat 09.15’de İstanbul, Ceylan Intercontinental Hotel’de gerçekleştirilecektir. Söz konusu toplantı akabinde, ekte listesi yer alan Meksikalı firmalar ile networking yapma imkanı da sunulacaktır.

Türkiye ve Meksika’nın 85 yıllık ikili ilişki tarihine rağmen, Meksika Devlet Başkanı Enrique Peña Nieto Türkiye’ye resmi ziyarette bulunacak olan ilk Meksika Devlet Başkanı’dır. Ziyaret bu yönüyle ikili ilişkilerde bir dönüm noktası olarak addedilmektedir. Ziyaret kapsamında Meksika Devlet Başkanına Meksika Dışişleri Bakanı Dr. José Antonio Meade Kuribreña, Meksika Ekonomi Bakanı Ildefonso Guajardo Villareal ve Meksika Turizm Bakanı Claudia Ruiz Massieu da eşlik ederek, İş Konseyi toplantısını onurlandıracaklardır.

Söz konusu toplantıya katılmakla ilgilenen üyelerimizin ekli katılım formunu doldurarak en geç 17 Aralık Salı günü mesai bitimine kadar DEİK’e (meksika@deik.org.tr) iletmeleri beklenmektedir.

EK Dosyalar