Güney Kazakistan Bölge Ekonomisi ve Yatırım İmkanları Toplantısı

TOBB'dan alınan yazıda, Kazakistan Cumhuriyeti Güney Kazakistan Vilayeti heyetinin Türkiye'ye yapacağı ziyaret çerçevesinde 14 Temmuz 2014 tarihinde, İstanbul TOBB Plaza'da "Güney Kazakistan Bölge Ekonomisi ve Yatırım İmkanları" konulu toplantı ve iş görüşmeleri programı düzenleneceği bildirilmektedir.


 

Toplantıya Güney Kazakistan Vali Yardımcısı Saparbek Tuyakbayev başkanlığında kamu kurumları ve özel sektör temsilcilerinden oluşan heyetin yanı sıra, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Canseyit Tümyebayev, İstanbul Başkonsolosu Arslan Dandybayev ile diğer yetkililerin katılımı öngörüldüğü bildirilmektedir.

Tarımın, gıda, sanayi, tekstil, petrokimya, inşaat malzemeleri, metalurji, ilaç sanayii, vb. sektörlerde Kazakistan'ın ulusal üretiminin büyük bölümünü karşılayan Güney Kazakistan bölgesi, aynı zamanda doğal kaynaklar ve işgücü açısından zengin olup, yatırımcılar için önemli potansiyele sahiptir. Kazakistan'ı doğrudan batıya kateden Çin-Batı Avrupa otoyolu bölgenin iki önemli şehri olan Türkistan ve Çimkent'i birbirine bağlamaktadır. Bölgenin, Çin, Özbekistan, Türkmenistan, ve İran'a olan yakınlığı, bölgeyi ihracatın geliştirilmesi açısından cazip hale getirmektedir.

Etkinliğe ilişkin program, katılım formu ve Kazakistan heyet listesi www.tobb.org.tr sitesindeki hizmetler/(uluslararası iş imkanları-ülke duyuruları-Kazakistan bölümünde yer almaktadır.

Güney Kazakistan Bölge Ekonomisi ve Yatırım İmkanları konulu toplantıya ve ikili görüşmelere katılmak isteyen firmaların katılım formunu doldurarak 11 Temmuz 2014 Cuma günü saat 12.00'e kadar DEİK'e (Elnur Osmanov, T: 0212 339 50 37, F: 0212 270 37 84 E-Posta: eosmanov@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.

EK Dosyalar